بهینه سازی سئو

سئو … آیا تا به حال این اسم به گوشتان خورده است؟ بهینه سازی سئو سایت چطور؟ seo که در زبان فارسی سئو نوشته میشود مخفف عبارت Search Engine Optimization است که به معنای بهینه سازی موتور جستجو است. که روش ها و فاکتور های بسیاری دارد که در ادامه به طور کامل به آن می پردازیم.

بهینه سازی سئو چیست؟

به هر گونه بهینه سازی سئو سایت برای موتورهای جستوجو یا برای وب سایت کسب کار شما که این بهینه سازی نسبت به در خواست های مشتری های شما و کسب کار شما است سئو (SEO) می گویند.

این بهینه سازی سئو سایت انواع مختلفی دارد مثل بهبود سازی مدیا های استفاده شده چه تصویر چه ویدیئو ها و … بهینه سازی لینک های داخلی و یا لینک های خارجی که کمک  به بالا آمدن وب سایت شما در صفحه های گوگل می کند.

کلمات کلیدی نسبت به استراتژی استفاده از آن ها و بهبود ساختار سایت برای موتورهای جستجو را سئو می گویند.

افزایش ترافیک سایت با بهینه سازی سایت
افزایش ترافیک سایت با بهینه سازی سایت

بهینه سازی موتور جستجو

در واقع اگر بخواهیم کمی دقیقتر به بهینه سازی سئو سایت نگاه کنیم باید گفت که سئو متشکل از چندین فاکتور و راه ها و روش ها است. گوگل قوانین و مقررات بسیاری را برای بهینه سازی سایت ها در نظر گرفته است که شما با رعایت آن ها شاهد رشد سایت خود خواهید بود. بسیاری از افراد بر این باور هستند که می توان با روش های غیراخلاقی و دور زدن قوانین گوگل به راحتی به سطر یک رسید اما اینگونه نیست.

تعریف ساده سئو سایت

اگر بخواهیم تعریف دیگری از سئو بگویم باید گفت که سئو مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک ها برای افزایش ورودی سایت است.

بهینه سازی سئو سایت فرآیند راحتی نیست که بتوان به راحتی تکنیک ها و فاکتور ها را پیاده سازی کرد و به رتبه دلخواه رسید! برای سئو سایت خود باید علاوه بر دانش بالا و تجریه زیاد صبر و حوصله فراوانی نیز داشته باشید.

افزایش ورودی سایت با کمک سئو سایت
افزایش ورودی سایت با کمک سئو سایت

شما برای سئو سایت خود باید به این نکته بسیار مهم توجه نماید:

برای سئو سایت خود باید علاوه بر دقت به نکات و فاکتور ها و الگوریتم های گوگل که همواره در حال آپدیت است، باید به نیاز های کاربران و خواسته هایشان نیز دقت نماید. زیرا شما سایت را برای کاربر طراحی میکنید و کاربر از سایت شما دیدن میکند اما این ربات های گوگل هستند که با توجه به الگوریتم های خود و درصد میزان رضایت کاربر به شما رتبه و امتیاز و جایگاه می دهند.

تیم کارشناس سئو رادکاوش

با توجه به این مسئله که گوگل همواره در حال آپدیت است شما هم به عنوان یک سئو کار باید همواره در حال یادگیری و آموزش باشید تا بتوانید با توجه به نکات جدید سایت خود را بهینه نماید.

با توجه به این مسئله که برای بهینه سازی سئو سایت باید به فاکتور ها و الگوریتم های گوگل دقت نماید و یک اشتباه کوچک باعث نابودی سایت خواهد، پس باید سئو سایت خود را به دست متخصص و یا کارشناس سئو بسپارید.

بهینه سازی سئو سایت یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ است که اگر در فضای آنلاین فعالیت داشته باشید قطعا نیاز به سئو را احساس کرده اید. احتمالا در کسب وکارخود بارها این جملات را شنیده اید …

 1. ما باید روی سئو سایت کارکنیم وسرمایه گذاری کنیم.
 2. اگر در صفحه اول گوگل نباشیم اصلا حضور ما در فضای انلاین بیهوده است.
 3. باید یک تیم روی سئو سایت کار کند و مسئولیت بالا امدن توی گوگل را به عهده بگیرد.
 4. هیچ تبلیغاتی بهتر از این نیست که با کلمات اصلی بیزینس خود در صفحه اول گوگل باشیم.

ما به تکیه بر تخصص و تجربه خود میتوانیم پاسخی مناسب به این جملات بدهیم و نمونه کارهای انجام شده توسط تیم سئو رادکاوش نشان میدهد که ما می توانیم بیزینس شما را متحول کنیم و درخواست برای خرید یا خدمات شما را بالا ببریم.

هدف از بهینه سازی سئو سایت چیست؟

هدف اصلی بهینه سازی سئو سایت رسیدن به سطر یک گوگل با یک عبارت خاص و سپس افزایش ورودی و ترافیک برای سایت با روش های استاندارد گوگل…

 اهداف کلی سئو :

 1. افزایش بازدید
 2. برند سازی
 3. افزایش ترافیک وب سایت
 4. داشتن رتبه بهتر در نتایج گوگل
 5. فروش بیشتر محصولات

انواع سئو

دسته بندی کلی سئو به سه دسته کلی تقسیم میشود ئ تکنیک های سئو به 4 دسته دیگر تقسیم میشوند:

 • سئو کلاه سفید        (White Hat SEO)
 • سئو کلاه سیاه         ( Black Hat SEO)
 • سئو کلاه خاکستری   (Gray Hat SEO)
 1. سئو داخلی             (on page seo)
 2. سئو خارجی            (off page seo)
 3. سئو فنی                (technical seo)
 4. سئو محلی              (local seo)
چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم
چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم

چرا باید روی بهینه سازی سئو سایت تخصصی کار کرد

بیشتر مشتریان در سر تا سر دنیا با کمک صفحات اینترنتی و یا گوگل، اجناس مورد نیاز خود را خریداری و یا خدمات مورد نیاز خود را پیدا می کنند.
شما باید به طور تخصصی روی سئو سایت کار کنید تا با بالاترین رتبه در صفحه هات قرار بگیرید به دلیل این که 90% مشتریان به صفحه دوم یا سوم نمیروند و تمام نیاز هایشان در صفحه اول گوگل رفع می شود و 35% از مشتریان فقط بر رویه گزینه اول جستوجو کلیک می کنند به دلیل به روز بودن وب سایت به دلیل پر بازدید بودن آن و… پس سئو کردن سایت اهمیت زیادی در پیشرفت کسب کار شما دارد.

فوائد بهینه سازی سئو سایت

هرچه بیشتر مشتری در وب سایت شما بماند باعث بیشتر شدن ترافیک و بهتر شدن رنک شما در گوگل می شود. باید تمام نیاز مشتری خود را در وب سایت فراهم کنید تا مشتری به وب سایت دیگری مثل کسب کار شما سر نزند. مثلا: اسنپ فود وقتی شما برای سفارش غذا به اپلیکیشن اسنپ فود می روید می توانید حتی برای فرزند خوردسال خود هم غذای کودک سفارش دهید.
سئو خوب باعث CALL TO ACTION (درخواست از مشتری برای رجوع به دیگر مقالات یا هر گونه اقدام برای تماس با شما) که میتواند با بهینه سازی مشتری را به اپلیکیشن بفرستید تا از خرید خدمات یا محصولات مطمئن شوید.